Inleiding in Contractsvrijheid

In veel westerse rechtssystemen is sprake van contractsvrijheid. Omdat ze niet gemakkelijk terug te vinden zijn op het internet, som ik kort de vier principen van contractsvrijheid op.

Het staat eenieder in beginsel vrij:

  1. te bepalen of men wel aldan niet een contract aangaat;
  2. te bepalen met wie men een contract aan wil gaan;
  3. de inhoud van het contract te bepalen;
  4. voor een bijzondere vorm voor de totstandkoming van het contract te kiezen.

Vaak is het zo dat er regelend en dwingend recht aanwezig is waardoor de contractvrijheid beperkt wordt. De reden voor deze aanvullende en verplichte regelingen is vaak te herleiden in het feit dat contractspartijen niet altijd gelijk zijn in economisch, psychisch of sociaal opzicht. Denk daarbij aan de kleine consument versus een grote multinational als leverancier.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Danny Mekić.

Welkom op de persoonlijke website van technologie- en innovatie-expert Danny Mekić (38). Danny helpt toonaangevende organisaties zichzelf opnieuw uit te vinden.

Dat doet hij door organisaties te helpen een visie op de wereld van morgen te ontwerpen, effectieve innovatiestrategieën te implementeren en met succes technologie te gebruiken om vernieuwende producten, diensten, klantervaringen en manieren van werken te ontwikkelen.

Spreker

Hij is daarnaast een van de meestgevraagde sprekers van Europa over innovatie, technologie en klantgericht ondernemerschap. Danny richtte op 15-jarige leeftijd zijn eerste bedrijf op. Hij is uitgeroepen tot meest succesvolle jonge ondernemer van Nederland.

Contactinformatie voor journalisten en opdrachtgevers

E-mail: [email protected]
Telefoon: 020-20 50 555


Volg Danny op “sociale” media


Laatste posts